Intergrup Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Çevik; 2018’de Ar-Ge’ye odaklanıp yüksek teknolojili makinelerin üretimine odaklanacağız

2018’de Ar-Ge’ye odaklanıp yüksek teknolojili makinelerin üretimine odaklanacağız

İstanbul’daki mevcut fabrikasında kapasiteyi artırmaya yönelik CNC makineler satın alarak kapasitesini yüzde 20 oranında artıran Plasmek, 2018 yılında AR-GE yatırımlarını artırmayı ve daha yüksek teknolojiyle donanmış makinaların üretimini yapmayı planlıyor.

Plastik sektöründe dünyada konusunda marka olmuş birçok uluslararası firmanın mümessilliğini alarak 1994 yılında Intergrup firmasını kurduklarını söyleyen Intergrup Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Çevik, 1997 yılında ise makine üretmek için Intergrup’un kardeşi olarak Plasmek firmasını hayata geçirdiklerini açıkladı. Plasmek bünyesindeki üretimlerinin yüzde 70’ini ağaç işleme makinelerinin oluşturduğunu vurgulayan Çevik, “Plasmek olarak 2017 yılında hedeflerimize yüzde 100 ulaşmış bulunuyoruz. GEPOSB’deki 10 bin metrekarelik fabrika binamızın inşaatını da tamamladık. 2018 yılında üretim kapasitemizi yükseltebilmek için birtakım yeni tedbirler aldık ve buna paralel olarak yeni pazar arayışlarını sürdürmeye devam edeceğiz. 2018 yılında AR-GE yatırımlarımızı da artırmayı ve daha yüksek teknolojiyle donanmış makinaların üretimini planlıyoruz” bilgisini verdi.